Parkingi

Parkingi

strefaparkowania

STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA

 • Na obszarze Strefy Płatnego Parkowania, opłata za postój pobierana jest w dni robocze, od poniedziałku do piątku – od 8:00 do 17.00. Wszystkie informacje o parkingach i strefie parkowania znajdują się  na stronie http://mzd.bielsko.pl należy wybrać  kafelek Dział Parkingów i Strefy Płatnego Parkowania. Po kliknięciu w duży niebieski prostokąt z symbolem „P” otworzy się podstrona z kolejnymi sześcioma przyciskami kierującymi do Strefy Płatnego Parkowania, Parkingów Wewnętrznych, działu Reklamacji, informacji o miejscach parkingowych dla osób niepełnosprawnych, aktualności oraz działu z dokumentami do pobrania. Wszystko to jest również dostępne z górnego menu – zakładka SPP.
 • E-PŁATNOŚCI W STREFIE PŁATNEGO PARKOWANIA W BIELSKU-BIAŁEJ – PARKOMAT W KOMÓRCE Płatności elektroniczne (e-płatności) stanowią wygodną oraz nowoczesną alternatywę dla tradycyjnego zakupu biletów parkingowych.
  Dają możliwość kierowcy kupna biletu w sposób elastyczny – bez konieczności posiadania gotówki, jak również umożliwiają przedłużenie w dowolnym momencie opłaconego już postoju – bez dokonywania tych czynności na miejscu. Na obszarze Strefy Płatnego Parkowania w Bielsku-Białej istnieje możliwość dokonywania e-płatności za postój pojazdów w oparciu o trzy  aplikacje mobilne: mobiParking/SkyCash (firmy SkyCash Poland S.A.), moBILET (firmy Mobile Traffic Data Sp. z o.o.) oraz mPay. Aplikację mobiParking można pobrać ze strony http://m.skycash.com/, natomiast moBilet ze strony http://m.mobilet.pl/. Obie aplikacje dostępne są w sklepie z aplikacjami (Google Play oraz App Store). Dodatkowo SkyCash umożliwia zakup biletów komunikacji miejskiej MZK, jak również kolejowej (Koleje Śląskie).Podczas pierwszego uruchomienia konieczne jest przeprowadzenie krótkiej rejestracji, doładowanie konta dowolną kwotą i już możemy kupować bilety.Zachęcamy do częstego korzystania z tej formy płatności, jako praktycznego narzędzia dającego swobodę oraz mobilność.Szczegółowe informacje o korzystaniu z aplikacji mobilnych dostępne są na stronie: https://www.skycash.com/http://www.mobilet.pl/, oraz http://www.parkowaniebielsko.pl/

MIEJSKIE PARKINGI PŁATNE

Poza strefą płatnego parkowania dostępne są również parkingi płatne (tzw. parkingi wewnętrzne) w następujących lokalizacjach:

– ul. Tadeusza Rychlińskiego (obok Stadionu Miejskiego),

– skrzyżowanie ul. Legionów i ul. Ignacego Jana Paderewskiego,

– ul. Romana Dmowskiego,

– ul. Warszawska obok Dworca Głównego PKP,

– ul. Komorowicka (przed Przychodnią Zdrowia),

– pl. Ratuszowy,

– przy łączniku ul. 11 Listopada i ul. ks. Stanisława Stojałowskiego.

Szczegółowe informacje dotyczące opłat na wskazanych parkingach dostępne są na stronie internetowej  http://mzd.bielsko.pl w zakładce Dział Parkingów i Strefy Płatnego Parkowania i dalej Parkingi Wewnętrzne.

UWAGA : Na parkingach wewnętrznych nie ma możliwości dokonywania opłat za postój przy użyciu aplikacji mobilnej.

PARKINGI BEZPŁATNE :

 • W centrum miasta można bezpłatnie zaparkować  w tygodniu od godziny 17.00 do godziny 8.00 rano dnia następnego w wyznaczonej strefie płatnego parkowania  oraz w soboty i niedziele.
 • NA PARKINGACH WEWNĘTRZYCH  obowiązuje  opłata stała niezależna od czasu parkowania  w wysokości 2 zł obowiązującej w dni robocze od 16:00 do 8:00 oraz w dni wolne (święta, soboty i niedziele).
 • Parking zlokalizowany przy skrzyżowaniu ul. Władysława Broniewskiego oraz ul. PCK 
 • ul. Górska (obok Bulwarów Straceńskich),
 •  ul. Jaworzańska (obok Szkoły Podstawowej nr 32),
 •  ul. Karbowa (obok Hali Widowiskowo-Sportowej BBOSiR).

 PARKINGI STRZEŻONE :

 • Dom Handlowy Klimczok ul. Cyniarska 11 tel. 730 900 011
 • Hotel Ibis ul. Żywiecka 93 tel. +48 33 819 91 99
 • ul. Doliny Miętusiej 3 (oś. Karpackie) tle. +48 33 818 99 53

PARKINGI DLA AUTOKARÓW:

 •  ul. Słowackiego przy Bielskim Centrum Kultury, dwa miejsca parkingowe – bezpłatne
 • ul. Broniewskiego (skrzyżowanie z ulicą PCK) pięć miejsc parkingowych bezpłatnych.
 • Galeria Sfera ul. Mostowa 5 , dwa miejsca parkingowe płatne, dostępne po wcześniejszym uzgodnieniu tel. +48 33 498 70 35
 • ul. Juliusza Słowackiego (skrzyżowanie z ulicą Henryka Sienkiewicza ), dostępne jedno miejsce parkingowe płatne od poniedziałku do piątku godzinach od 8.00 do 17.00, bezpłatne po godzinie 17.00 do 8.00 dnia następnego. Sobota i niedziela nieodpłatnie.

PRZYSTANKI WYSIADKOWE DLA AUTOKARÓW:

 • ul. Lipowa (skrzyżowanie z ulicą Warszawską ) dolna płyta dworca PKS wjazd na parking jest płatny, maksymalny czas postoju to 30 minut.
 • ul. Partyzantów, przystanek “plac Żwirki i Wigury”, w kierunku Szczyrku
 • ul. 3 Maja, przystanek “3 Maja dworzec”

PARKINGI PRZY KOLEI LINOWEJ SZYNDZIELNIA ORAZ PRZY OŚRODKU REKREACYJNO-NARCIARSKIM “DĘBOWIEC”:

Parkingi przeznaczone dla autokarów oraz samochodów osobowych:

 • Hala Widowiskowo-Sportowa BBOSiR, ul. Karbowa 26, tel. +48 33 811 01 55, parking bezpłatny całodobowy , około 22 minuty pieszo do kolei linowej Szyndzielnia.
 • Ośrodek Rekreacyjno-Narciarski “Dębowiec”, ul. Karbowa 55, tel. +48 33 445 43 66, parking bezpłatny, około 24 minuty pieszo do kolei linowej Szyndzielnia.
 • ZIAD aleja Armii Krajowej 220, tel. +48 33 813 82 15, parking płatny całodobowy